mck

MIEJSKIE CENTRUM KULTURY IM. H. BISTY

Jeden z najprężniej działających ośrodków kultury w Rudzie Śląskiej. Wspiera wiele inicjatyw kulturalnych oraz zajmuje się organizacją ważnych dla miasta przedsięwzięć. Projekty jakie tworzy cieszą się zawsze pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców miasta.

rudaslaskacompl
Najpopularniejszy portal miejski w Rudzie Śląskiej. Najnowsze wiadomości, wydarzenia, ogłoszenia. I wiesz już wszystko!
aquadrom

AQUADROM

Aquadrom w Rudzie Śląskiej to najnowocześniejszy park wodny na Śląsku.
Strefa Rekreacji dedykowana jest osobom, które pragną szeroko rozumianej rozrywki.  Obiekt dysponuje czterema zjeżdżalniami, rwącą rzeką, sztuczną falą, trzema nieckami jacuzzi, specjalną strefą dla dzieci, czy nowatorskim Mokrym Bąblem.
Strefie Sportu odnajdą się zwolennicy pobijania swoich życiowych rekordów, a także Ci którzy decydując się na korzystanie z basenu z ruchomym dnem, największe rekordy mają jeszcze przed sobą. Także amatorzy mocnych doznań znajdą coś dla siebie. Jedyna taka w Polsce siedmiometrowa tuba dla płetwonurków na każdym początkującym adepcie sztuki nurkowej zrobi niesamowite wrażenie.
Ostatnią, ale jakże ważną częścią Aquadromu jest Saunarium. To miejsce, w którym słowo relaks nabiera nowego wymiaru. Rudzka Bania, Ścieżka Zmysłów, Łaźnia Parowa, wprawią zarówno ciało jak i umysł w stan głębokiego odprężenia.
Atrakcje basenowe często stanowią tło licznych eventów organizowanych w Aquadromie.

pretkiewicz

KRZYSZTOF PRĘTKIEWICZ

Mieszkający w Poznaniu kompozytor, producent muzyczny oraz DJ grający muzykę elektroniczną.
Swą działalność artystyczną rozpoczął około roku 2000. Od tamtego czasu zdobywa wiedzę i umiejętności w dziedzinie obróbki dźwięku oraz kreowania własnych, niepowtarzalnych brzmień. Początkowo inspirował się wykonawcami takimi jak Jean Michel Jarre, Mike Oldfield, Depeche Mode a także kompozytorami muzyki filmowej jak Thomas Newman czy Hans Zimmer. W 2006 roku za sprawą brytyjskiej wytwórni Anjunabeats rozpoczął karierę międzynarodową jako Dj oraz producent muzyki trance pod pseudonimem Nitrous Oxide. Od tego momentu jego muzyka dociera do fanów tego gatunku na całym świecie, a on sam zaczął występować w klubach oraz na festiwalach muzycznych na wszystkich kontynentach. Kilkuletnia współpraca zaowocowała wydaniem albumu „Dreamcatcher” oraz wielu singli, które były grane przez światowej sławy Dj’ów począwszy od właścicieli wytwórni, Above & Beyond, przez Armina van Buurena, Tiesto i wielu innych.Już od ponad dekady, za sprawą studia nagrań Oxidised Music należącego do Krzysztofa, światło dzienne ujrzało kilkaset utworów, które usłyszały miliony ludzi na całym świecie dzięki rozgłośnią radiowym, telewizji czy też w internecie. Krzysztof współpracował nie tylko z wieloma znakomitymi, i znanymi artystami ale także komponował muzykę filmową przykładem czego jest chociażby ścieżka dźwiękowa do filmu „Sekret” (2012r.) w reżyserii Przemysława Wojcieszka.Codziennie jego muzykę usłyszeć możemy także w blokach reklamowych za sprawą kampanii światowych marek.

aleksandra zurawska

ALEKSANDRA ŻURAWSKA

Scenografka i kostiumografka filmowa i teatralna, absolwentka pracowni projektowania scenografii w pracowni Leszka Ołdaka w Liceum Plastycznym im.Jana Cybisa w Opolu, następnie Scenografii na Krakowskiej ASP.  Na scenie teatralnej debiutowała sztuką "Bez Ojcowizny" w reżyserii Judyty Berkowskiej w 2014 roku, spektakl nagrodzony został Grand Prix Forum Młodej Reżyserii 2014 roku. Kolejne scenografie zaprojektowała do "Wyprawy Czarownic" dla Teatru im.C.K Norwida w Jeleniej Górze, "Głodnego Dziecka" w Małopolskim Ogrodzie Sztuk w Krakowie oraz czytania "Drzewom nie wypadają włosy" we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Jest autorką scenografii i kostiumów także w licznych projektach filmowych min. do "Kiedy ranne wstają zorze" w reżyserii Mateusza Głowackiego- Grand Prix w konkursie Młode Kino na Festiwalu Filmowym w Gdynii, filmu "Larp" w reżyserii nagradzanego Kordiana Kądzieli. W swoich scenografiach poszukuje znaku budowanego kolorem i światłem, podróżując od obrazów scenicznych pełnych przepychu do chłodnego minimalizmu.